Przejdź do menu Przejdź do treści

Zespół Wsparcia „Peer Support”

Szanowni Państwo,

Drodzy studenci!

Zbliża się rok akademicki, a wraz z nim nowe wyzwania. Wiemy, że w trudnych chwilach nie powinno się być samemu, warto z kimś porozmawiać. Zespół Wsparcia „Peer Support” działający jako podjednostka Biura ds. Osób Niepełnosprawnych wychodzi temu naprzeciw i przypomina o możliwości zgłaszania swojej potrzeby rozmowy/porady.

W Zespole pracuje psycholog oraz asystenci zdrowienia, którzy z racji przebytych kryzysów psychicznych sami dobrze wiedzą jak ciężko jest mierzyć się z życiem i codziennymi obowiązkami, gdy nie czujemy się dobrze. Pracownicy Zespołu Wsparcia „Peer Support” zapewniają atmosferę pełną poufności i akceptacji, do dzielenia się własnymi przeżyciami. Wspólnie można zastanowić się, jak pokonać kryzys i poszukać optymalnych rozwiązań. Przekonanie „sam/sama sobie poradzę” nie sprawdza się. Wsparcie innych jest bardzo ważne.

Zachęcamy do kontaktu z Zespół Wsparcia Peer Support od poniedziałku do piątku, w następujący sposób:

Spotkania z psychologiem dedykowane są również pracownikom Uniwersytetu oraz możliwe są po wcześniejszym umówieniu drogą mailową bądź telefoniczną.

Asystenci Zdrowienia są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. Spotkania są możliwe po wcześniejszym umówieniu się drogą mailową lub telefoniczną.

Przypominamy również o grupie wsparcia, która będzie kontynuacją grupy z semestru letniego roku akademickiego 2022/2023.

 

Realizacja zadania w ramach projektu „Uniwersytet Pedagogiczny uczelnią równych”.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego