Przejdź do menu Przejdź do treści

Rejestracja w BON

Dlaczego warto zarejestrować się w BON?

 

➡️ Jestem osobą z niepełnosprawnością

 

Możesz skorzystać z ustawowych korzyści (stypendium specjalne) oraz pomożemy w dostosowaniu procesu edukacyjnego do Twoich potrzeb.

 

➡️ Nie jestem osobą z niepełnosprawnością

Nasza jednostka wspiera nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale również wszystkich z problemami zdrowotnymi. Jeżeli ograniczenia zdrowotne utrudniają lub uniemożliwiają realizację studiów, naszym zadaniem jest dostosować proces kształcenia lub wesprzeć Cię na tej drodze min. przez adaptację procesu dydaktycznego. BON to jedyne miejsce, w którym przechowywana będzie Twoja dokumentacja medyczna/orzeczenie.

 

➡️ Jestem osobą w/po kryzysie

Możesz skorzystać ze wsparcia psychologicznego oferowanego przez naszą wykwalifikowaną kadrę (psycholog, asystenci zdrowienia). Zapraszamy do zapoznania się artykułem „Wsparcie w kryzysie 11 najczęściej zadawanych pytań do Asystentów Zdrowienia” www.bon.up.krakow.pl/kssn/najczesciej-zadawane-pytania

➡️ Co to jest adaptacja procesu edukacyjnego?
Adaptacja procesu edukacyjnego jest działaniem, mającym na celu zapewnienie równego dostępu do edukacji osobom podejmującym naukę na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Adaptacje polegają na zmianach organizacyjnych procesu kształcenia przy równoczesnym zachowaniu poziomu merytorycznego obowiązującego wszystkich studentów. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowym katalogiem form wsparcia: http://bon.up.krakow.pl/oferta-bon/adaptacja-procesu-edukacyjnego/

➡️ Jakie korzyści wynikają z rejestracji w BON? 

  • Jest to jedyne miejsce, w którym przechowywana będzie Twoja dokumentacja medyczna/orzeczenie, nie będziesz musiał/a jej załączać do żadnego podania, ani pokazywać innym pracownikom Uczelni. W zamian wystawiamy zaświadczenie, które nie zawiera informacji o Twoim stanie zdrowia.
  • Rejestracja daje Ci prawo do korzystania z różnych form wsparcia (np. przedłużenie czasu trwania sesji, zamiana formy egzaminu, dostosowane zajęcia z języka obcego…).
  • Możesz skorzystać ze wsparcia psychologicznego oferowanego przez naszą wykwalifikowaną kadrę (asystenci zdrowienia).
  • Adaptacja procesu dydaktycznego do potrzeb studenta ze względu na stan zdrowia wdrażana będzie płynnie, na bieżąco, a nie w ostatniej chwili.
  • Otrzymasz dostęp do mailingu zawierającego ciekawe oferty pracy, staże dla studentów oraz informacje o wydarzeniach z życia akademickiego.
  • Oraz wiele innych korzyści!

 

➡️ W jaki sposób zarejestrować się w BON? 

Aby dokonać rejestracji, należy skontaktować się z nami i wypełnić kwestionariusz rejestracyjny (online lub osobiście). W razie problemów, nasi konsultanci służą pomocą.

Formularz rejestracyjny należy przesłać na adres mailowy: bon@up.krakow.pl

lub złożyć osobiście w siedzibie Biura.

Formularz rejestracyjny BON

➡️ Jak się skontaktować z BON?
Możesz skontaktować się z nami za pomocą różnych kanałów:
📩 e-mail bon@up.krakow.pl
📱 telefonicznie 12 662 66 70
Messenger www.Facebook.pl/bon.up.krakow.pl
Nasza strona internetowa oraz profil Facebook pełne są praktycznych informacji i wskazówek.

Przyjdź i przekonaj się sam! Zapraszamy!