Przejdź do menu Przejdź do treści

Zespół Wsparcia „Peer Support”

Szanowni Państwo,

Drodzy studenci!

Zbliża się rok akademicki, a wraz z nim nowe wyzwania. Wiemy, że w trudnych chwilach nie powinno się być samemu, warto z kimś porozmawiać. Zespół Wsparcia „Peer Support” działający jako podjednostka Biura ds. Osób Niepełnosprawnych wychodzi temu naprzeciw i przypomina o możliwości zgłaszania swojej potrzeby rozmowy/porady.

W Zespole pracuje asystent zdrowienia, który z racji przebytych kryzysów psychicznych sam dobrze wie jak ciężko jest mierzyć się z życiem i codziennymi obowiązkami, gdy nie czujemy się dobrze. Pracownik Zespołu Wsparcia „Peer Support” zapewnia atmosferę pełną poufności i akceptacji, do dzielenia się własnymi przeżyciami. Wspólnie można zastanowić się, jak pokonać kryzys i poszukać optymalnych rozwiązań. Przekonanie „sam/sama sobie poradzę” nie sprawdza się. Wsparcie innych jest bardzo ważne.

Zachęcamy do kontaktu z Zespół Wsparcia Peer Support od poniedziałku do piątku, w następujący sposób:

Asystent Zdrowienia jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 16:00. Spotkania są możliwe po wcześniejszym umówieniu się drogą mailową lub telefoniczną.

Przypominamy również o grupie wsparcia, która będzie kontynuacją grupy z semestru letniego roku akademickiego 2022/2023.

 

Realizacja zadania w ramach projektu „Uniwersytet Pedagogiczny uczelnią równych”.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego